Arama Site Ağacı Anasayfa
Anasayfa
 
 
 
 


HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.Gün
 
 
 
 

SAFRANBOLU


KONUŞAN KİTAPLIK
         

       Milli Kütüphane Başkanlığı bünyesinde görme engellilere hizmet sunan Konuşan Kitaplık Görme Engelliler Merkezi, görme engellilerin bilgiye kolaylıkla erişebilmesi için en geniş kapsamlı sesli kitap koleksiyonuna sahiptir.

       Görme engellilerin taleplerine göre seçilen kitaplar gönüllü okuyucular tarafından seslendirilerek sesli kitaplar oluşturulmuştur. Sınavlara hazırlık, ders kitapları, roman şiir, deneme, öykü, psikoloji gibi farklı kategorilerde eserler yer almaktadır.

Milli Kütüphane Konuşan Kitaplık kısmından yararlanmak isteyen görme engelliler, görme engelli olduklarını gösterir kimlik ve raporlarını 0 312 223 04 51 numaraya fakslayabilir ya da konuşan kitaplık@mkutup.gov.tr elektronik posta adresine göndererek, üyelik işlemlerini yapabilmektedirler.
Bu hizmet tamamen ücretsiz verilmekte olup,http://www.mkutup.gov.tr web sayfasında “Konuşan Kitaplık” linki üzerinden görme engelliler için özel olarak tasarlanmış sayfaya ulaşabilirler. Bu sayfa üzerinde kullanıcılar üye bölümüne, T.C. kimlik numaralarını ve şifrelerini girerek, çok sayıda sesli kitap bulunan koleksiyonuna erişebilir, koleksiyonda bulunan kitapları bilgisayarlarına indirebilir veya “online” olarak dinleyebilirler.

 

Bu sayfa 2000 kez gösterilmiştir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı © 2014