Arama Site Ağacı Anasayfa
Anasayfa
 
 
 
 


HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.Gün
 
 
 
 

SAFRANBOLU


Ödünç Alma Kuralları

   

 

·        Üyelerimiz, 15 günlük süre için 3 kitap ödünç alabilirler.

 

·        Yalnızca kütüphane üyeleri, ödünç alma hakkına sahiptirler.

 

·        Ödünç alınan kitabın iade tarihi, işlemi yapılırken ödünç alan üyeye bildirilmektedir.

 

·        Ödünç alınan  kitap veya diğer materyalin söz konusu tarihte veya bu tarihten önce kütüphaneye iade edilmesi gerekmektedir.

 

·        Üye, ödünç süresini uzatmak istediği takdirde, ödünç aldığı kitap ile Kütüphane Ödünç Verme Bölümüne  başvurabilir veya telefonla süre uzatımı isteyebilir.

 

·        Ödünç alma işlemi yenilenmeyen (ödünç süresi uzatılmamış) kitap veya diğer materyal Kütüphane dışına çıkartılamaz.

 

·        Gerektiğinde Kütüphane Müdürlüğü iade tarihinden önce ödünçteki herhangi bir kitap veya diğer materyalin iadesini talep edebilir.

 

·        Ödünç alınan her kitap veya materyalin sorumluluğu, kütüphaneye iade edilinceye kadar ödünç alan üyeye aittir.

 

·        Üye ödünç alacağı herhangi bir kitap veya diğer materyali, ödünç almadan önce hasarlı olup olmadığı konusunda kontrol etmelidir.

 

·        Ödünç alınan herhangi bir kitap veya diğer materyalin iade edildiğinde hasarlı olması durumunda bunun sorumluluğu ödünç alan üyeye aittir.

 

·        Ödünç alınan kitap veya diğer materyali zamanında kütüphaneye iade etmek ödünç alan üyenin sorumluluğundadır.

 

·        Üye ödünç aldığı herhangi bir kitap veya diğer materyali, kayıp veya hasar sebebi ile iade edemeyecekse, konu ile ilgili olarak kütüphaneyi derhal bilgilendirmesi gerekmektedir.

 

·        Ödünç verilen herhangi bir kitap veya diğer materyalin, kaybı ya da tahrip edildiği durumlarda kitap ya da materyalin üye tarafından yenisinin alınması gerekmektedir. Zararın giderilmemesi halinde, üyenin ödünç alma hakları geçici olarak engellenir. Üye ilgili sorun çözümlendiği takdirde tekrar ödünç alma hakkına sahip olur.

 

 

 


Bu sayfa 2345 kez gösterilmiştir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı © 2014